Oddíl Vlčata

Vlčata jsou nejmladší kluci Watakí. Zpravidla začínají v první nebo druhé třídě a zůstávají u nás do čtvrté nebo páté třídy. Poté přechází do staršího oddílu Kondorů. Dlouhá léta vedl oddíl zkušený a lety ostřílený - Otazník. V poslední době se vedení vlčat rozrostlo a aktuálně se o vlčátka stará Frodo, Pony, z předchozích let zkušený Ledňák, Ron a již zmiňovaný Otazník.

 

Scházíme se jednou týdně dle počasí venku, v klubovně nebo pro zpestření na lezecké stěně, bazénu. Jednou za měsíc podnikáme výlety do přírody, dvakrát do roka jezdíme na vícedenní výpravy, o jarních prázdninách na pět dní na chatu a v létě na týdenní tábor. Kluci si díky kontinuální činnosti tvoří silnou partu, kterou si v průběhu let přenesou i do Kondorů, ale nejen tam, ale i do běžného života.

 

Ve Vlčatech se věnujeme hlavně tomu, aby se kluci osamostatnili, byly schopní si poradit v každé situaci, ale také aby zjistili, že říct si o pomoc není žádná ostuda. Kluci v tomto věku jsou velmi hraví a tak se snažíme hrát množství her, při kterých se učí věcem jako je férovost a teamový duch. Ze skautských znalostí a dovedností se učíme různým šifrám, uzlům, orientaci v mapě, v přírodě, základům zdravovědy a první pomoci, základům skautingu, rozdělávání ohně v přírodě nebo třeba poznávání zvířat a rostlin v našem okolí. Díky tomu, že v oddíle máme nováčky i starší kluky, můžou si zkušenosti předávat navzájem, čímž naplňujeme jeden z cílů skautingu.

 

Vlčata, která projdou Vlčecí smečkou a pokračují dále do Kondorů, si postupně tvoří nezapomenutelné zážitky, přátelství, nabírají nejrůznější zkušenosti a učí se správným hodnotám.

 

Vedoucím oddílu je Frodo, na kterého se můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem.
Kontakt na Froda: wataki@skaut.cz, 775560934

Zpět do obchodu