Oddíl Světlušky

Světlušky jsou nejmladší holky Watakí. Zpravidla začínají v první nebo druhé třídě a vydrží u nás do čtvrté nebo páté třídy. Potom přejdou do staršího oddílu Cassiopey. Oddíl Světlušek fungoval ve Watakí dlouhá léta, z personálních důvodů byl však v roce 2012 zrušen. K jeho obnovení došlo až v roce 2016 a od té doby má naprosto plnou kapacitu. 

 

Scházíme se jednou týdně venku či v klubovně, jednou za měsíc podnikneme výlet do přírody, dvakrát do roka jedeme někam na celý víkend, o jarních prázdninách na pět dní na chatu a v létě na týden na tábor. Holky si díky kontinuální činnosti tvoří silnou partu, kterou si v průběhu let přenesou i do Cassiopey.

 

Ve Světluškách se věnujeme hlavně tomu, aby se holky osamostatnily, byly schopné si poradit v každé situaci, ale také aby věděly, že říct si o pomoc není žádná ostuda a někdy je to potřeba. Ze skautských znalostí a dovedností se učíme různým šifrám, uzlům, orientaci v mapě, v přírodě, základům zdravovědy a první pomoci, základům skautingu, rozdělávání ohně v přírodě nebo třeba poznávání zvířat a rostlin v našem okolí. Díky tomu, že v oddílu máme nováčky i starší Světlušky, můžou si zkušenosti předávat navzájem, což je jedním z cílů skautingu.

 

Světlušky, které jsou podobně staré projdou skautským životem společně a tvoří tak nezapomenutelná přátelství na dlouhá léta.

 

Vedoucí oddílu je Pipi, na kterou se můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem.

 

Kontakt: pipi.wataki@skaut.cz, 731 073 359

Zpět do obchodu