Oddíl Cassiopea

Cassiopea je oddíl starších holek přibližně od páté třídy do věku čtrnácti let. Většina členek k nám přechází z mladšího oddílu Světlušek, ale občas přijmeme i úplného nováčka. Jsme zkrátka parta super holek, která přijme každou novou dobrou duši bez rozdílu. 

 

V oddílu se snažíme cílit na pospolitost, hodnoty jako je Pravda a Láska, ctíme skautský zákon, staráme se o prostředí kolem nás, zažíváme spoustu zábavy, tvoříme nová přátelství a utužujeme ta stará. Každá si u nás najde své místo ať už je povahou víla nebo drsňačka, jsme tu pro všechny!

 

Ze skautských dovedností a znalostí rozšiřujeme ty nabyté ve Světluškách a přidáváme nemálo nových. Umíme uvázat spoustu uzlů, vyluštit nemálo šifer, orientujeme se v mapě i v přírodě, vaříme na ohni, překonáváme své psychické i fyzické hranice a snažíme se být tou nejlepší verzí sebe sama. Oddíl nám k tomu poskytuje bezpečné prostředí plné podpory a přátelství.

 

Holky se jednou týdně schází se svými rádkyněmi, které je vedou. Nejsou o moc starší něž členky samotné, jsou jim tedy mnohem blíž než vedoucí. Zároveň už jsou ale ve věku, kdy se jim nebojíme svěřit takovou odpovědnost a po absolvování rádcovského kurzu jsou plně kompetentní k vedení takového kolektivu. Kromě schůzek jezdíme každý měsíc na výlet s vedoucími, dvakrát do roka jedeme pryč na celý víkend, pořádáme Skautské Vánoce pro celé Watakí, o jarních prázdninách jedeme na pět dní na chatu a v létě na čtrnáct dní na tábor.

 

Skautský rok je nabitý zážitky, které si odnášíme na dlouhá léta.

 

Vedoucí oddílu je Pipi, můžete na ni směřovat jakékoliv dotazy.

 

Kontakt: pipi.wataki@skaut.cz, 731 073 359

Zpět do obchodu